. تحقق علوم انسانی اسلامی از سیاست‌های حوزه‌ و جامعه المصطفی(ص) است | کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی
| امروز دوشنبه, ۱۳ تیر , ۱۴۰۱ | Monday, 4 July , 2022 |
فارسی English

تحقق علوم انسانی اسلامی از سیاست‌های حوزه‌ و جامعه المصطفی(ص) است

به گزارش دبیرخانه دائمی کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی، به نقل از خبرگزاری مهر، آیت الله علیرضا اعرافی، مدیر حوزه های علمیه کشور در دیدار جمعی از نخبگان علمی و فرهنگی کشور سوریه که به میزبانی دانشگاه مذاهب اسلامی در قم برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: بر اساس آمارهای بین المللی، کشورمان در زمینه پیشرفت های علمی در رتبه نخست قرار دارد، رشته های جدید علمی برای پیشرفت کشورمان طراحی شده است.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه تصریح کرد: کشورمان با تحریم های دشمن روبروست، اما پیشرفت ها و دستاوردهای علمی ایران بسیار مطلوب است، تاریخ نشان داده، هرگاه انسان تسلیم موج های مخالف نشود و تلاش بیشتری داشته باشد؛ درخشش و ارزشمندی عمل او مضاعف خواهد بود.

وی با اشاره به آثار و برکات انقلاب اسلامی در زمینه پیشرفت های علمی افزود: ۲ هزار واحد دانشگاهی در کشور فعال است که چهار میلیون دانشجو مشغول تحصیل هستند. بر اساس آمارهای بین المللی کشورمان در زمینه پیشرفت های علمی در رتبه نخست قرار دارد، رشته های جدید علمی برای پیشرفت کشورمان طراحی شده است.

امام جمعه قم با اشاره به فعالیت های جامعه المصطفی(ص) العالمیه گفت: توجه به وحدت اسلامی، پرداختن به گفت و گو با سایر ادیان و فرهنگ های دیگر کشورها و پرداختن به علوم انسانی اسلامی ازجمله سیاست های حوزه های علمیه و جامعه المصطفی(ص) است.

وی ابراز امیدواری کرد این دیدار سبب گسترش همکاری ها میان ایران و سوریه شود و ملت سوریه در برابر گروه های تروریستی به پیروزی برسد و آرامش و ثبات در این کشورحاکم شود.

اعرافی با اشاره به این که جامعه المصطفی(ص) تنها مرکز اسلامی است که فقه اسلامی را با رویکرد مذهبی به دانش پژوهان خود ارائه می کند، گفت: حرکت شفاف و رسمی در عرصه های بین المللی، از مهمترین ویژگی های جامعه المصطفی(ص) العالمیه به شمار می رود.

لینک مطلب

برچسب‌ها:, ,

Comments are closed.

تصویر ثابت